„Tradiții care ne unesc”

Vineri, 26 noiembrie 2021, de la ora 9.00, a avut loc activitatea „Tradiții care ne unesc„, în cadrul proiectului transnațional ,, CHRISTMAS EXCHANGE CARDS – Educație on- line, care s-a desfășurat la Colegiul Tehnic ,,Dimitrie Ghika, Orașul Comănești, județul Bacău, cu elevii clasei a VI a, Ambasadorii  culturii. Copiii au realizat afișe, prezentând tradițiile și obiceiurile comunităților etnice din România, iar cele mai frumoase lucrări au fost premiate. Tinerii au mai pregătit trei felicitări: Ipatii Olesea – inițiatoarea proiectului, Timaru Oana –  coordonatoarea proiectului și pentru partenerii proiectului și doamna directoare a Colegiului Tehnic ,, Dimitrie Ghika’’, Vîrcolici Mihaela.  Partenerii proiectului sunt unități de învățământ din România și Republica Moldova.

Mulțumim elevilor implicați în activitățile proiectului.

Pentru mai multe informații despre proiect, poze și materiale video accesați situl creat de doamna profesoară Ipatii Olesea, inițiatoarea proiectului „Christmas Exchange Cards” din cadrul platformei „Educație Online fără frontiere”.