Concursul Internațional de Religie

Festivitatea de premiere a elevilor care au participat la Concursul Internațional de Religie „Împreună cu Hristos în lume, la început de mileniu III”, în ziua de 30 ianuarie 2022, în Biserica Sfântul Spiridon Comănești.
Concursul a fost organizat de Episcopia Ortodoxă a românilor din Italia și de Colegiul Național Gheorghe Lazăr din Cluj Napoca și au participat aproximativ 10.000 de copii din 26 de țări. Din partea școlii „Dimitrie Ghika”, au participat 15 elevi: Avădanei Raul – clasa a II-a, Chiriloaei Ștefan – clasa a II-a, Mihu Sara – clasa a II-a, Munteanu Larisa – clasa a II-a, Rebegea Sofia – clasa a II-a, Mareș David, clasa I, Matei Sergiu – clasa I, Constantin Natalia – clasa I, Chiriac David – clasa a V-a, Ciocan Ștefana – clasa a V-a, Ciubotaru Ionela – clasa a V-a, Neagu Delia – clasa a V-a, Stan Mălina – clasa a V-a, Stan Ionuț – clasa a V-a, Dospinescu Andrei – clasa a VII-a. Copiii au obținut rezultate foarte bune și au primit dulciuri și icoane din partea părintelui Daniel Prepeliță.
Cu alese mulțumiri și recunoștințā, Prof. Timaru Oana-Gabriela

Țări participante la Concursul Internațional de Religie „ÎMPREUNĂ CU HRISTOS PRIN LUME ÎN MILENIUL III”

ROMÂNIA
ITALIA
MOLDOVA
GRECIA
FRANȚA
UCRAINA
TURCIA
SUA
SPANIA
SERBIA
NOUA ZEELANDĂ
MAREA BRITANIE
GERMANIA
PORTUGALIA
NORVEGIA
SPANIA
JAPONIA
CANADA
BELGIA
AUSTRIA
AUSTRALIA
DANEMARCA
UNGARIA
RUSIA
KENIA
IRLANDA