„Împreună zicem STOP violenței”

„Împreună zicem STOP violenței”

„Încătușăm ușa violenței, descătușăm curajul de a spune NU!”

„Ghik′are CURAJ!

#ColegiulTehnicDimitrieGhikaComănești

             Astăzi, 29.01.2024, a avut loc la Colegiul Tehnic „Dimitrie Ghika” Comănești evenimentul de lansare proiectului „Împreună zicem STOP violenței” în cadrul programului Ministerului Educației „Împreună prindem curaj” sub coordonarea C.J.R.A.E Bacău și în colaborare cu specialiști, reprezentanți ai comunității instituționale și civile la nivel local, județean și interjudețean.

              Urăm succes tuturor actorilor implicați în prevenirea violenței și a fenomenelor de bullying în mediul școlar!

              Îmbunătățim coeziunea și comunicarea între factorii umani implicați în procesul educațional și instituțiile partenere!

              Felicitări elevilor și echipei de proiect!